Vysoká škola polytechnická Jihlava věnovala letošní Vánoce Dennímu a týdennímu stacionáři Jihlava

Ve středu 14. prosince 2016 se na Vysoké škole polytechnické Jihlava konala tradiční charitativní akce „Vánoce na VŠPJ“. V letošním roce škola podpořila Denní a týdenní stacionář Jihlava.

Úvodem přivítali přítomné zástupci studentů, rektor VŠPJ docent Václav Báča, radní Kraje Vysočina Ing. Jana Fialová a ředitelka DTS Jihlava Mgr. Eva Pohořelá. Na akci vystoupili klienti jihlavského stacionáře s bubenickým a pěveckým představením (Drumband a Pěvecké uskupení DTS Jihlava), koledy a vánoční písně zpíval dětský pěvecký sbor ZŠ Křížová pod vedením Erika Landecki a zahrál dechový kvintet z Telče.

Během akce si přítomní vyzkoušeli výrobu vánočních ozdob z novinových trubiček (využívá při práci s klienty i DTS Jihlava), přebírání luštěnin za pomoci dřevěných hůlek (asijská popelka) a hru na hudební nástroje Drumbandu. Návštěvníci akce si mohli také zakoupit originální výrobky klientů DTS Jihlava z různých materiálů.

Účastníci letošních Vánoc na VŠPJ tak odcházeli nejen s příjemným zážitkem z vystoupení, ale třeba s látkovým medvídkem, nebo korálkovým andělíčkem na vánoční stromek spolu s hřejivým pocitem podpory dobré věci. Na závěr předali zástupci školy dárky (které za tímto účelem mezi sebou vybrali studenti a zaměstnanci VŠPJ) jihlavskému stacionáři a přímo přítomným klientům. Pomohli tak splnit nejedno vánoční přání. V loňském roce škola podpořila Oblastní charitu Jihlava – Klubíčko.Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz